→ Встигни заробити MemeFi Coin — нова криптовалюта в Telegram, заробляй за кожне натискання.

Ціни на створення сайту 2024

Цікавить, скільки коштує створити сайт в Україні? Вартість розробки сайту на шаблоні і індивідуального сайту під ключ у містах Київ, Харків, Одеса, Дніпро та інших регіонах України. Прайс на 2024 рік у вебстудії iFish.

1183 людини замовили
168 відгуків
Термін розробки: від 7 днів
Поставити запитання
Телефонуйте: +38 (096) 808-83-38
Пишіть: info@ifish.com.ua

Сайт на шаблоні або індивідуальна розробка вебпроєкту: огляд цін

Який критерій ми зазвичай ретельно моніторимо перед тим, як вирішити замовити будь-яку послугу? Правильно, ціну. І залежно від виду послуг ціновий діапазон може бути досить широким. Наочний приклад – розробка вебпроєктів. Адже на запитання «Скільки коштує створити сайт в Україні?» однозначно відповісти не можна. Великий розмах між мінімальними і максимальними цінами тут обумовлений тим, що вартість програмування сайту розраховується індивідуально з урахуванням низки факторів.

Перш за все ціна створення сайту залежить від того, який варіант і систему керування сайтом ви оберете: сайт на основі готового рішення або індивідуальну розробку повного циклу.

Якщо ваш бюджет обмежений, і ви шукаєте недорогий варіант, вам підійде сайт на шаблоні. Хоча розцінки на готові проєкти і стартують від 12 000 грн, вони теж варіюються: на вартість виконання робіт впливають вартість шаблона, платна або безкоштовна система управління сайтом, терміновість надання результату замовникові та ін.

Якщо ж у вас є фінансові можливості, можна замовити сайт з індивідуальним дизайном і програмуванням за вашим ТЗ без будь-яких обмежень. Так, це обійдеться набагато дорожче від 85 000 грн і вище, проте команда експертів запропонує вам повний комплекс послуг з розробки сайту.

З чого складається вартість сайту?

Доменне ім'я

Назва сайту, яку користувачі вводять у адресний рядок браузера, щоб перейти на сайт. Ціни на домен залежать від обраної доменної зони і стартують від 150 грн на рік. Середня вартість доменного імені становить приблизно 300 грн на рік.
Ціна: від 400 грн/рік
01 Етап

Послуги хостингу

Забезпечують доступність сайту у мережі і складають від 1200 до 3000 грн на рік.
Ціна: від 1200 грн/рік
02 Етап

Система керування контентом (CMS)

Залежно від необхідного функціоналу можна вибрати платну або безкоштовну CMS для сайту. Водночас вартість платних систем керування залежить від ціни ліцензії і варіюється залежно від можливостей кожної CMS. Наприклад, розширення функціоналу сайту на Бітрікс зазвичай обходиться дорожче, ніж аналогічна робота з сайтом на OpenCart, а система Wordpress – взагалі безкоштовний рушій з величезною кількістю безкоштовних модулів.
Ціна: від 0 грн до 33 000 грн
03 Етап

Вартість розробки ТЗ

Технічне завдання (ТЗ) являє собою детальний документ, у якому описано, хто і які види робіт зі створення сайту виконує. ТЗ необхідне для того, щоб уявлення про проєкт у свідомості замовника і розробників максимально збігалися. Саме тому ТЗ має бути якомога докладнішим, однозначним і об'єктивним.

Ціна розробки ТЗ на створення сайту залежить від декількох факторів:
- Наявності вихідної інформації.
- Кількості вимог замовника до проєкту.

Важливо розуміти, що кожен бізнес унікальний. І у зв'язку з цим замовники, зацікавлені в успішному поданні своєї діяльності онлайн, хочуть, щоб їхні майбутні сайти мали той чи інший набір функцій. І що більше таких побажань, то довше складається ТЗ. Відповідно, дорожче обходиться його розробка.
Ціна: від 4500 грн
04 Етап

Вартість дизайну сайту

Що більше сторінок різної структури вам потрібно створити, то вищою буде вартість дизайну сайту. Ціна може розраховуватися декількома способами:

1. Відштовхуючись від вартості за одну сторінку.
2. Відштовхуючись від кількості витрачених на роботу годин.

За умови вибору першої схеми, щоб правильно розрахувати вартість дизайну сайту, варто врахувати такі моменти:

- Кожен пункт меню - це 1 сторінка.
- Вартість дизайну контентної частини будь-якої статті розраховується за 1 сторінку.

Тому, якщо ви збираєтеся замовити багатосторінковий сайт, ціна за дизайн буде розраховуватися на підставі не загальної кількості сторінок, а різних за типом. Базова вартість багатосторінкового сайту при створенні у вебстудії - від 10 000 грн.
До сторінок, що підлягають промальовуванню, входять головна, внутрішні сторінки, а також сторінки, які відкриваються під час кліку на кнопки посилання (наприклад, «Відповіді на запитання» і т.ін.).
До унікальних внутрішніх сторінок, які потребують окремого промальовування дизайнером, входять:

- Якщо ви пропонуєте товари або послуги, це 2 сторінки: сторінка списку товарів або послуг і при переході - сторінка конкретної послуги або товару.
- 1 сторінка контактів.
- Якщо на сайті є блог, додається ще 2 унікальних сторінки: на одній з них розташовуються анонси усіх новин, на іншій - безпосередньо статті.
- 1 сторінка 404.

Внаслідок цього для класичного сайту необхідно створити оригінальний дизайн як мінімум 7 сторінок різного типу.
Також на ціну дизайну сайту впливає адаптив - вид вебсторінок на різних мобільних пристроях (смартфонах і планшетах). Вартість адаптиву розраховується окремо для кожної зі сторінок з певною структурою.
Адаптив і дизайн вебсторінки коштують приблизно однаково. А якщо ви захочете додати додаткову мовну версію на сайт, це збільшить вартість проєкту на 20-50%.
Ціна: від 1400 грн за сторінку
05 Етап

Вартість верстання сайту

За створенням макета дизайну сайту йде етап верстання - один із найважливіших у процесі створення вебпроєкту. Під верстанням розуміється створення коду кожної вебсторінки на мовах HTML і CSS, завдяки чому усі браузери розпізнають і візуалізують сайт належним чином.

Як правило, вартість верстання сайту не фіксована: вона формується з урахуванням таких факторів, як складність дизайну проєкту, обсяг робіт, персональні вимоги замовника і т.д. Діапазон цін на послуги верстання сайту в Україні від 800 до 1 900 грн за один макет/сторінку. Якщо у вас вже є дизайн-макети вашого проєкту і ви хочете дізнатися орієнтовну ціну верстання, нам потрібно ознайомитися з проєктом і уточнити робочі моменти: під яку кількість дозволів буде верстання, які браузери йдуть в облік при оцінці якості, яким додатковим вимогам має відповідати вихідний код .
Ціна: від 1900 грн за сторінку
06 Етап

Вартість програмування сайту

Для повноцінної роботи вашого проєкту може знадобитися додатковий функціонал, не передбачений «коробковою» версією CMS. Тому в окремих випадках сайт, що складається всього з 5-ти сторінок, буде коштувати дорожче, ніж той ресурс, що складається із сотень сторінок. Ціна буде сформована з урахуванням усіх внесених до проєкту доробок.

Вартість 1 години роботи програміста залежить від його рівня кваліфікації та досвіду. З переходом на новий рівень цінник збільшується у 1,5-2 рази. До того ж замовлення послуг фахівця у вебстудії обходиться удвічі дорожче порівняно із залученням до роботи програміста на фрілансі.
Ціна: від 650 грн/год
07 Етап

Наповнення сайту

Ціна: від 350 грн/год
08 Етап

Ведення проєкту і консультації клієнта

Що частіше і довше за часом ви будете спілкуватися з виконавцем під час робіт, то більшою буде сума у рахунку, який він виставить вам, закінчивши проєкт. Тому варто заздалегідь продумати список вимог до майбутнього сайту і обговорити їх з розробником перед стартом робіт.
Ціна: від 800 грн/год
09 Етап

Ціна сайту під ключ в Україні

Сайт «під ключ» це готовий для роботи вебпроєкт, який замовник отримує разом з логіном і паролем від нього після закінчення робіт. Останні передбачають комплекс дій, які виконуються найчастіше командою фахівців: розробку структури сайту, аналіз ринку, створення дизайну, верстання, програмування, оптимізацію, тестування. Вам достатньо замовити послугу, укласти договір і обговорити ТЗ, а реалізацію поставлених завдань візьмуть на себе професіонали.

В Україні вартість актуальних пропозицій з розробки сайтів «під ключ» можна умовно поділити на 3 групи: 

 • Бюджет — від 12 000 до 35 000 грн.
 • Бізнес — від 55 000 до 120 000 грн.
 • Преміум — від 150 000 грн і вище.

Також сегментація цін здійснюється, відштовхуючись від того, до якої категорії належить бізнес замовника. Що він більший, то масштабніший вебпроєкт, а отже, і вища його вартість. 

Тип сайту під ключЦіна, грнСтрок
⭕️ Для малого бізнесу від 12600від 10 робочих днів
⭕️ Для середнього бізнесувід 35 000від 1 до 3-х місяців
⭕️ Для великого бізнесувід 180 000від 3-х місяців до 1 року

Ціни на розробку сайтів залежно від типу

Існує приблизно десять ознак, за якими класифікують інтернет-проєкти. Ми взяли для розгляду найголовніший з них – призначення та вміст сайту. У цю групу входять інтернет-магазини, лендінги, сайти-візитки, інформаційні портали, блоги, корпоративні сайти, довідники і каталоги, форуми, соцмережі, онлайн-сервіси та ін.

Найпростішим і легшим типом сайту є сайт-візитка або односторінковий сайт. Його створюють з метою короткої передачі інформації про компанію або публічну персону для залучення уваги відвідувачів. Більшість сайтів-візиток складаються з 1-3 сторінок і коштують від 6 000 грн. І найскладнішим типом сайту буде онлайн-сервіс або вебпортал, який являє собою сайт для надання користувачам інтерактивних сервісів, що функціонують у межах одного ресурсу. Це можуть бути пошук, форум, електронна пошта, голосування та інші сервіси. Мінімальна вартість розробки порталу – 15 000 $.

Тип сайтуЦіна сайту на основі готового шаблону, грнЦіна індивідуального проєкту, грн
Landing або односторінковий сайтдо 15 000від 25 000
Сайт-візитка, до 10 сторінокдо 25 000від 25 000
Корпоративний сайтдо 45 000від 55 000
Сайт-каталог, вітрина товарівдо 60 000від 70 000
Інтернет-магазиндо 70 000від 100 000
Портал або онлайн-сервісне існуєвід 400 000

Вартість landing page

Landing page або лендінг – це сайт, за допомогою якого можна спонукати відвідувачів до конкретної цільової дії (купити товар, записатися на онлайн-курс, зателефонувати і т.ін.). Головною особливістю такого сайту є те, що його вміст знаходиться на одній сторінці і проглядається шляхом прокручування. Тому на відміну від складних багатосторінкових ресурсів, створення яких займає іноді не один місяць і обходиться у десятки тисяч гривень, проста лендінг пейдж розробляється у середньому за один тиждень і коштує від 12 600 грн. 

Якщо ж вам потрібен односторінковий сайт з платною ліцензійною адміністративною панеллю, додайте до мінімальної ціни 4 000 грн і отримаєте 16 000 грн. А якщо необхідно додатково впровадити на лендінг модулі, які забезпечують збереження лідів в адміністративній панелі і онлайн-оплату, початкова сума зростає до 21 000 грн. Точна ціна залежить від складності лендінга, рівня кваліфікації фахівців, рейтингу IT-компанії та ін.

Landing pageCMS WordPressCMS BitrixКонструктор Tilda
Адміністративна панель++
Онлайн оплата+
Індивідуальний дизайн+
Цінавід 12600 грнвід 20000 грнвід 8000 грн

Вартість корпоративного сайту

Якщо йдеться про корпоративний сайт, створений не на шаблоні і без великої кількості сміттєвого коду, його мінімальна ціна стартує від 24 500 грн.

У вартість такої послуги входить розробка унікального дизайну, верстання, адаптація під мобільні, програмування, тестування і внесення змін при запуску вебпроєкту.

Корпоративний сайт — це сучасне представництво юридичної особи в інтернеті. Наявність такого онлайн-майданчика дозволяє якісно і повноцінно презентувати себе у мережі:

 • компаніям великого чи середнього бізнесу;
 • некомерційним організаціям.

Причому корпоративний сайт можна назвати корисним інструментом просування як молодих компаній, так і організацій з певною історією, посилюючи довіру до них з боку цільової аудиторії.

Особливість корпоративного сайту полягає у тому, що він здатний виконувати завдання одночасно трьох сторін: співробітників компанії, її клієнтів та партнерів. Залежно від типу бізнесу і цілей фірми ці завдання можуть бути різними, але до основних з них належать:

 • Формування та підвищення іміджу компанії. За допомогою фірмових кольорів і елементів дизайну, а також розміщення достовірної інформації про компанію корпоративний сайт зміцнює лояльність своїх клієнтів.
 • Надання ЦА повної інформації про діяльність. Гарний корпоративний сайт у своїх розділах про компанію, керівництво і співробітників, товари/послуги, портфоліо надає відвідувачам відповіді на усі їхні запитання про компанію без необхідності зв’язуватися з її представниками.
  • Розширення клієнтської та партнерської бази. Кожен елемент корпоративного сайту, що містить інформацію про діяльність компанії, умови співпраці з нею, спрямований на залучення інтересу з боку В2С і/або В2В клієнтів.  
 • Залучення нових співробітників. Публікуючи на сайті компанії інформацію про актуальні вакансії, можна розширити можливості для пошуку і підбору персоналу.
 • Реклама продукції. Корпоративний сайт можна використовувати як недорогий майданчик для реклами своїх товарів або послуг, повідомляючи відвідувачам про діючі акції та спеціальні пропозиції.

Щоб повною мірою виконувати свої завдання, корпоративний сайт сучасної організації повинен мати відповідний функціонал, який необхідно продумати і розробити на першому етапі створення проєкту. До переліку спеціальних функцій корпоративного сайту зазвичай входять:

 • Зберігання файлів і обмін ними.
 • Ведення документо- і товарообігу.
 • Контроль постачання і витрат продукції.
 • Індивідуальна взаємодія з кожним клієнтом або партнером.

Залежно від цілей компанії для ефективної роботи її сайту в одних випадках достатньо стандартного функціоналу (форми зворотного зв’язку та ін.), в інших – потрібна розробка додаткових модулів (наприклад, онлайн-консультанта), що займає більше часу залучених до роботи фахівців. Як наслідок – що складніший проєкт, то він дорожчий.

Крім продуманого функціоналу, корпоративний сайт має відповідати й іншим вимогам сучасності: містити необхідний обсяг інформації, бути багатомовним і адаптованим під мобільні пристрої, мати високу швидкість завантаження і надійний хостинг.

Вартість інтернет-магазину

«Вітриною» офлайн-магазину, яка розташована у мережі і дозволяє здійснювати покупки, є інтернет-магазин. Якщо він на шаблоні і невеликий (складається з невеликої кількості розділів, не має складної фільтрації товарних позицій і накопичувальних знижок, передбачає інтеграцію з Новою Поштою, платіжними системами, 1С, агрегаторами типу Rozetka і іншими сервісами), то може обійтися вам за ціною від 25 000 грн. У той час як ціна інтернет-магазину з тисячами товарних позицій на Бітрікс може стартувати від 80 000 грн, а строки створення масштабного проєкту можуть становити від 80 робочих днів.

Проте відразу хочемо застерегти тих, хто вже зараз повівся на вартість готового інтернет-магазину на шаблоні. З огляду на особливості продукту, сферу торгівлі та інші фактори замовляти розробку онлайн-майданчика, що продає, на шаблоні дуже ризиковано. І далі ви дізнаєтеся, чому.

Головні плюси замовлення типового проєкту — це низька ціна розробки та оперативність реалізації. Як правило, для запуску такого сайту досить відкоригувати деталі оформлення і наповнити сторінки контентом. Однак не виключено, що під час роботи над створенням сайту з використанням шаблону виконавці можуть зіткнутися з деякими труднощами:

 • у зміні принципу роботи блоків;
 • у SEO-оптимізації;
 • у зміні структури вебсторінок і розділів сайту;
 • у додаванні блоків, полів, елементів.

Все це призводить до подорожчання типового вебпроєкту. Тому, перш ніж вибирати економніший на перший погляд варіант, варто розглянути можливість розробки ексклюзивного інтернет-магазину з урахуванням усіх особливостей потрібного вам для роботи онлайн-інструменту або купувати перевірений проєкт, коли усі нюанси знайомі і проблеми можна вирішити. 

Ціна сайту на Вордпрес

Платформа WordPress, яку можна використовувати на безоплатній основі, з’явилася у 2003 році. З того часу її вибирають багато користувачів за стильний дизайн, зручність налаштування бекапу, постійні оновлення, дружність до пошукових систем, вбудовану SEO-підтримку.

У загальному рейтингу CMS станом на березень 2020 року частка сайтів на WordPress у доменній зоні .ru становить майже 45%. Популярності цієї системи керування головним чином сприяє її безкоштовність. Завдяки цій особливості WordPress часто вибирають для створення блогів, сайтів-візиток, онлайн-каталогів, новинних сайтів або інформаційних тематичних майданчиків.

У цей час загальна кількість розроблених на Вордпрес сайтів в усьому світі перевищує 500 тис. А з відомих брендових вебресурсів, створених на WordPress, можна назвати vogue.com, newyorker.com, nasa.gov, mercedes-benz.com.

Переваги Вордпрес:

Недоліки Вордпрес:

Великий асортимент готових шаблонів.Невеликий набір базових можливостей.
Можливість безкоштовно завантажити CMS і шаблони.Низька швидкість для завантаження сайту.
Швидке встановлення.Відчутне навантаження на сервер.
Можливість завантажити доповнення та розширення (плагіни).Велика кількість неякісно зроблених тем і розширень з помилками.
Зрозуміла і проста адміністративна панель.Дублювання зображень і сторінок.
Можливість змінювати код шаблону.Упереджене ставлення пошукових систем до сайту на безкоштовному «рушію».

 

Безкоштовну платформу WordPress рекомендується вибирати новачкам для впевненого старту своєї онлайн-діяльності. Виняток становлять інтернет-магазини з різними способами оплати, особистим кабінетом і мультивалютністю, а також масштабні інтернет-портали, корпоративні або інші сайти, що містять фінансову інформацію і тому потребують надійного захисту від злому.

Ціна сайту на Бітрікс

Комерційна система 1С-Бітрікс характеризується гнучкою модульною системою і належить до числа платних CMS. Завдяки наявності різних редакцій на базі 1C-Bitrix можна розробляти проєкти будь-якої складності, серед них і міжнародного масштабу. Молодші редакції підходять для створення невеликих сайтів і індивідуальних вебпроєктів, старші для створення високонавантажених порталів, які потребують максимального захисту. 

Загальний рейтинг CMS, складений за результатами за березень 2020 року, показав, що на Бітрікс працює більше 13% усіх сайтів у доменній зоні .ru (понад 159 тис.), що забезпечує цій системі керування друге місце після Вордпрес. Насамперед це інтернет-магазини з широким товарним асортиментом й інші серйозні проєкти з великими бюджетами.

Переваги Бітрікс:

Недоліки Бітрікс:

Зручність і простота використання.Необхідність купівлі ліцензії і її щорічного продовження.
Система, що сама діагностується.Тривалий час розробки сайту.
Високий ступінь безпеки та комплексний захист сайту.Необхідність переходу на спеціально налаштований хостинг, який відповідає технічним вимогам цієї CMS.
Наявність інструментів для оптимізації сайту і швидкості роботи.Важкувата система управління для простих хостингів.
Можливість глибокої інтеграції з іншими продуктами 1С.Дорогі послуги фахівців, які працюють з Bitrix.
Лояльна служба підтримки.
Можливість синхронізації з безкоштовної CRM.

 

Завдяки широким можливостям доопрацювання функціоналу та інтеграції з маркетплейсом потужна платформа 1С-Бітрікс відмінно підходить для створення великих проєктів.

Модулі сайтуПерший сайтСтартСтандартЕкспертМалий бізнесБізнес
Сайти12необмеженонеобмеженонеобмеженонеобмежено
Інтернет-магазинБазовий***Розширений
Складський облік1 складнеобмежено
Торговий каталог
Інтеграція з CRM
Майстер керування магазином
Валюти
Інформаційні блоки2/2*
Nighload-блоки
SEO-модуль
Пошук
Фотогалерея 2.0
Ціна1500 грн4500 грн9000 грн19000 грн

Ціна сайту на UMI.CMS

Російська платформа UMI.CMS функціонує з 2007 року. За цей час платний «рушій» завоював довіру користувачів і розробників завдяки високій якості, зручності і функціональності, і зараз займає топові позиції у рейтингах найкращих систем керування Рунету.

На UMI.CMS створено і запущено сотні тисяч сайтів різного розміру і призначення: лендінги, каталоги, інтернет-магазини, сайти-візитки, портали, корпоративні сайти, інтернет-ЗМІ.

У UMI.CMS є декілька редакцій. Для створення нормального інтернет-магазину придатні Shop або повніша Commerce: перша пропонує 22 модулі і коштує приблизно 23 000 рублів (майже 8 600 грн), друга пропонує 27 модулів і коштує приблизно 35 000 рублів (13 100 грн). Вартість придбання кожного окремого модуля становить 6 900 рублів (приблизно 2 600 грн).

Переваги UMI.CMS:

Недоліки UMI.CMS:

Простота керування.Серйозні вимоги до хостинг-провайдерів.
Функціональність, гнучкість і масштабованість.Відсутність важливих модулів у редакціях, крім найповнішої.
Необмежена мультисайтовість.Висока ціна.
Коректна робота при великому навантаженні.
Економічність.
Широкі можливості для SEO.
Потужний функціонал для онлайн-торгівлі.
Можливість інтеграції з 1С.
Наявність готових варіантів і хмарної версії.
Безпека.

 

З огляду на властиві UMI.CMS недоліки цю платформу не варто вибирати для створення першого сайту, оскільки вона вимагає серйозних фінансових вкладень, а іноді й чимало часу для виконання поставлених завдань під час завантаження і налаштування.

Модулі сайтуLiteCorporateShopBuzinessCommerceUltimate
Мультисайтовість
необмежена кількість сайтів і доменів
Необмежена кількість мов
Кількість модулів і розширень222930333645
Блоги
Меню
Конструктор форм
Фото- і відеогалереї
Банери
динамічний контент, поведінкові технології
Каталог
Обмін даними
імпорт-експорт, інтеграція з 1С, Яндекс.Маркет, …
Інтернет-магазин
валюти, склади, знижки, доставка, платіжні системи
Онлайн-запис
онлайн-бронювання послуг
FAQ
база знань
Ціна 4900 грн11900 грн22900 грн22900 грн34900 грн79900 грн

Запитання - Відповідь

З чого складається ціна сайту «під ключ», а за які послуги потрібно доплатити?

Типовий набір послуг зі створення сайту «під ключ» передбачає:

 • Аналіз сайтів конкурентів.
 • Створення структури і опис у ТЗ особливостей сайту.
 • Розробка вебдизайну.
 • Встановлення і налаштування системи керування сайтом.
 • Верстання та програмування.
 • Наповнення сайту контентом (зазвичай у вартість входить базове наповнення приблизно 10-15 сторінок). 
 • Розміщення готового сайту на хостингу.

До послуг, за які вам доведеться доплачувати і які треба замовляти окремо при розробці сайту «під ключ», належать:

 • Домен і хостинг (домен необхідно оплачувати щорічно, платний хостинг – щорічно або щомісяця).
 • Технічна оптимізація сторінок під SEO просування. 
 • Реклама сайту (її вартість може у рази перевищувати ціну розробки сайту).
 • Персональне навчання роботі з сайтом (вартість залежить від рівня знань замовника щодо роботи з вебресурсом).
Чи є різниця у вартості створення сайту у вебстудії з Києва або Дніпра?

Перш ніж замовити розробку сайту, бажано уважно вивчити ціни на ринках тих регіонів, які вас цікавлять. Це дозволить зробити правильний вибір на користь дійсно якісного результату і водночас грамотно розпорядитися своїм бюджетом.

З огляду на усі тенденції: боротьба з розповсюдженням коронавірусу, віддалену роботу дозволили на законодавчому рівні, багато компаній відмовилися від офісів і перевели своїх співробітників на роботу з дому, стало абсолютно не важливо, де знаходиться підрядник – у Києві або Дніпрі. Онлайн зустрічі тепер норма і вам не потрібно морочитися, принципово шукати розробників у своєму регіоні і вимагати живу зустріч.

Якщо орієнтуватися на усі накладні витрати, то створення інтернет-магазину у Києві під подальше SEО просування обійдеться набагато дорожче, ніж аналогічний проєкт у Дніпрі. На це впливає і вартість оренди офісу, яка у Києві вища, ніж у Дніпрі, і рівень зарплат фахівців, який теж набагато вищий, і загальна кон’юнктура ринку. У будь-якому разі, рішення приймати вам, відштовхуючись від власних уподобань і фінансових можливостей.

Наскільки істотна різниця вартості сайту у Києві та Європі?

Ціни на створення сайту у Києві і Європі значно відрізняються між собою. Причому як серед фрілансерів, так і серед розробників IT-компаній і digital-агентств. Для прикладу ми порівняли актуальні ціни на розробку лендінг пейдж в Україні та країнах Європи. 

Так, запропонована деякими українськими фрілансерами мінімальна ціна лендінга з нешаблонним дизайном 160 $. За таку суму, швидше за все, ви отримаєте простенький односторінковий сайт без модулів. Але на західних біржах фрілансу ви навряд чи знайдете виконавців, готових зробити такий самий проєкт дешевше ніж за 350€.

Загалом вартість послуг з розробки односторінкового сайту «під ключ» в IT-компаніях України варіюється від 270 $ (якщо звернутися у невелику вебстудію) і від 3000$ (при зверненні у digital-агентство). Тоді як замовлення лендінг пейдж в одній із вебстудій Європи обійдеться вам мінімум у 1500€. 

Різниця у ціні на створення інших видів сайтів може бути менш істотною. Але це не скасовує того факту, що при зверненні до європейських підрядників вам доведеться витратити більшу суму грошей, ніж при замовленні послуг у українських розробників.

Скільки коштує створити сайт в Україні?

Цінові пропозиції зі створення сайту на платному шаблоні в Україні стартують від 12000 грн. Мінімальна вартість розробки типового сайту формату all-inclusive – 20 000 грн. Різниця у ціні приблизно в 55% пояснюється особливістю формування вартості сайту «під ключ»: до базової вартості розробки ресурсу додається вартість додаткової кількості людино-годин, необхідних для запуску проєкту. А оскільки часу на доопрацювання стандартного функціоналу готового сайту часто витрачається набагато більше, ніж на початковому етапі виробництва, це тягне за собою істотне подорожчання вебпроєкту загалом. 

Якщо йдеться про корпоративний сайт, створений не на шаблоні і без великої кількості сміттєвого коду, його мінімальна ціна стартує від 24 500 грн. У вартість такої послуги входить розробка унікального дизайну, верстання, адаптація під мобільні, програмування, тестування і внесення змін при запуску вебпроєкту. 

Як оцінити вартість розробки сайту?

Розробка сайтів — специфічна послуга, тому що ми пропонуємо замовити щось абстрактне. І щоб зрозуміти, скільки вона коштує, це питання доречно розглянути детальніше на прикладі фрілансера і вебстудії.

Розробник-фрілансер формує вартість своїх послуг таким чином:

 • Спочатку встановлює собі планку бажаного заробітку на місяць (наприклад, 30 000 грн на місяць). 
 • Потім аналізує, скільки годин на день і днів на місяць буде працювати (наприклад, по 6 годин 20 робочих днів на місяць).
 • Розділивши 30 000 грн на 120 годин, визначає вартість 1 години своєї роботи – 250 грн. — 250 грн.  

Коли ви замовляєте створення аналогічного сайту у вебстудії, вартість послуг буде дорожчою. Адже у цьому разі до вартості часу, який розробник витрачає на проєкт, додаються ще деякі витрати (оренда офісу, податки і т.д.). Крім того, створення сайту у спеціалізованій компанії передбачає роботу команди, вартість послуг кожного з учасників якої відображається у кошторисі.

Наведіть приклад розрахунку вартості сайту?

Щоб краще розібратися у механізмі оцінки вартості вебпроєкту, для початку розглянемо приклад розрахунку вартості сайту у разі роботи над його створенням декількох фахівців-фрілансерів (дизайнера і IT-фахівця).

Нам відомі розцінки за дизайн внутрішніх сторінок (головна – 7 500 грн, внутрішні – по 2 000), вартість 1 години роботи IT-фахівця (500 грн) і загальний витрачений ним на проєкт час (30 годин).

Спочатку рахуємо, скільки всього внутрішніх сторінок необхідно промалювати дизайнеру. Наприклад, нарахували їх 5 штук. Тоді множимо 5 внутрішніх сторінок на 2 000 за штуку і отримуємо 10 000 грн. Додаємо вартість дизайну головної сторінки у розмірі 7 500 грн. Разом – 17 500 грн.

Потім розраховуємо, скільки коштуватимуть послуги IT-фахівця. Множимо 30 витрачених годин на 500 грн/год і отримуємо 15 000 грн.

Отже, вартість створення сайту складатиме 32 500 грн.

Але це був спрощений приклад, у якому задіяні лише 2 фахівці, причому вартість дизайну сайту розрахована посторінково. Зазвичай, якщо справа стосується розробки серйозного проєкту, замовник звертається до вебстудії. І тут вже у процес на різних етапах залучаються 5-6 фахівців (менеджер, дизайнер, арт-директор, верстальник, програміст, тестувальник). Так що за фактом доводиться сплатити послуги кожного з учасників команди.

Тепер давайте розрахуємо вартість послуг на прикладі розробки односторінкового сайту у вебстудії. Вартість нормогодини фахівця залежно від обраного вами підрядника може становити від 550 до 700 грн. Візьмемо для розрахунку цифру у 600 грн.

Етап розробкиФахівецьТермін, годВартість, грн
Обробка заявки від клієнтаМенеджер21 200
Підготовка договору і написання ТЗ Менеджер31 800
Розробка дизайну Дизайнер106 000
Верстання дизайну Верстальник169 600
Налаштування CMSПрограміст42 400
ПрограмуванняПрограміст84 800
Наповнення сайту контентомКонтент-менеджер84 800


Як видно з таблиці, ідеальний варіант розробки односторінкового сайту передбачає 50 годин робочого часу різних фахівців вебстудії і оцінюється мінімум у 30 000 гривень.

Чи обов'язково вносити передоплату при замовленні розробки сайту?

Так. За стандартом, який склався на ринку, при розробці сайту на шаблоні ви вносите передоплату у 60% за здійснення робіт зі створення сайту, а залишок сплачуєте вже за фактом. При індивідуальній розробці сайту і створенні високонавантажених проєктів існують 3 підходи до оплати послуг:

 1. поетапна оплата, коли ви вносите 100% оплату перед стартом кожного етапу;
 2. оплата за години, коли ви оплачуєте за фактом кожної інтеграції або звітного періоду;
 3. і оплата частинами, 50% на старті проєкту і 50% за фактом його завершення.

Зазвичай схема оплати обговорюється заздалегідь і фіксується у договорі на розробку.

Калькулятор вартості сайту

1. Який сайт вам потрібен?

2. У вас є прототип сайту?

Прототип - це майбутній план сайту, де весь контент розбитий на смислові блоки.

3. Скільки сторінок буде на сайті?

4. Який дизайн ви хочете?

5. Який функціонал?

Ваш сайт буде коштувати приблизно:

(+ - 3000 грн)

Ориентировочная сумма: грн

Опишіть ваше завдання

Вкажіть контакти

  ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК САЙТУ

  Плануєте замовити сайт? Професійне створення та розробка сайтів будь-якого типу та складності під ключ. Комплекс послуг із просування вашого бізнесу.

  Виберіть зручний для вас спосіб комунікації:

  Оцінка вашого проекту
  Побудова плану робіт
  Ціни та терміни

  Київ

  Спортивна площа,
  1a, Gulliver, Tower A

  Харків

  вул. Коломенська, 63, 3 поверх,
  The Place Of

  Дніпро

  вул. Миколаївська, 19,
  3 поверх, офіс 10

  Одеса

  Одеса, вул. Жуковського, 9
  iQSpace

  Copyright © Ifish 2020 All Rights Reserved